TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » pát 14. úno 2020 7:02:46

Reno píše:
čtv 13. úno 2020 19:32:00
Ahoj,
díky moc za odp. a tip.
Chtěl jsem to dostat do celého Watchlistu. Přišlo mi krkolomné stále se dívat na Marketchameleon, nebo jednotlivě např. na Finviz.
Pokud se mi tento detail zobrazí ve Watchlistu pouze po zaplacení poplatku, tak holt budu zatím klikat ;-).
Ještě jednou díky, R.
Ahoj,
toto okno Calendar je v TWS bez poplatku!!!

Earn.jpg
Earn.jpg (63.06 KiB) Zobrazeno 6670 x
Vytvoříš si Watchlist s tituly, které chceš sledovat a v Calendar zatrhneš, že chceš zobrazovat tituly s událostmi z tohoto Watchlistu (1). Potom se ti v kalendáři (2) objeví příznak u dnů, kdy se děje tato událost (červená tečka u dne v kalendáři). Kliknutím na den v kalendáři s příznakem se ti objeví v hlavním okně seznam událostí, které můžeš rozkliknout pro podrobnosti. Akci, které události chceš vybírat si vybereš z menu (3)... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Reno
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30. zář 2019 16:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Reno » pát 14. úno 2020 14:32:31

Ahoj,
díky. Ten Calendar mi zobrazit šel.
Ale až dnes jsem objevil pro mě pěkný přehled, a to měsíční :D .
Ještě jednou díky.
R.
001.jpg
001.jpg (130.5 KiB) Zobrazeno 6660 x

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od sarej » sob 21. bře 2020 11:22:35

Ahoj, rad bych se Vas zeptal, jak to mate s uctem u IB.
Ja jsem si pred 7 lety v roce 2013 zridil ucet z CR, kde oficialne bylo sidlo a penize ulozeny v nejblizsim IB centru v Nemecke Frankfurtu.
Bohuzel jsem pak par let neobchoval a ucet mi byl automaticky zrusen.
V roce 2016 jsem se k obchodovani vratil a otevrel jsem si ucet v UK, kde jsem chvili pracoval. Ucet mi byl otevren tedy zase na nejblizsi pobocce v Londyne. Kde jsem mel aktivni ucet 2 roky a provadel jednotlive obchody. S blizicim se Brexitem jsem z nejistoty radeji vsechny penize vytahl zpet do CR. Brexit uz je za nami, a muj ucet je stale aktivni. Chtel bych se k obchodovani vratit, ale mam strach ucet nafundovat, aby v pripade nejakych problemu s Brexitem neprisel o cely vklad. Na druhou stranu, ujisteni z supporting podpory, ze vse je v pohode moc neduveruji. Jake mate vy s timto zkusenosti? Dekuji moc.

Petr Eff.
Příspěvky: 95
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Petr Eff. » sob 21. bře 2020 12:37:19

když zakládáš účet, nikdo se tě neptá, na které "pobočce" ho chceš mít
IB je v Londýně asi hlavně kvůli EU zákonům, prostě musejí dodržovat spoustu nařízení, která v centrále v emerice nemaj
Londýn taky komunikuje s naším FÚ...

myslím, že peníze stejně leží v nějaké bance v USA, nechce se mi to ale teď hledat

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od sarej » úte 31. bře 2020 19:17:27

Tady je dobre zpracovane video o nastaveni platformy pro opcni obchodovani.
Opce
https://www.youtube.com/watch?v=dvZteeDdL1M
Volatilita
https://www.youtube.com/watch?v=4D0bXqC51GM

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od sarej » pon 04. kvě 2020 20:39:49

Ahoj, rad bych Vas poprosil o radu.
Mam fungujici paper account, kde zkousim jednotlive demo obchody s opcemi.
Vse funguje v pohode. Diky vice casu jsem si precetl clanky o obchodovani volatility.
Vse bych rad zase vyzkousel na demo uctu a udelal si svuj bigshort.
Bohuzel pri jakekoliv transakci s VIX, VXZ,VXX indexy, nebo jejich opcemi mi vyskoci takovato hlaska.
Volatilita.PNG
Volatilita.PNG (40.57 KiB) Zobrazeno 6511 x
Prostudovani chybove hlasky mi doporucuje zmenit nastaveni financnich informaci a mych zkusenosti.
https://www.interactivebrokers.com/lib/ ... d=94311224
Zkousel jsem zmenit nastaveni na svem papeructu, ale nemam aktivovany realny ucet, tak jej nijak nemuzu zmenit, jen pri znovu otevreni uctu.
Na live chatu mi bylo doporuceno vyzkouset freetrial ucet od interactive brokers.
Po otevreni freetrial uctu se bohuzel vyskytla stejna hlaska. Mate s tim nejake zkusenosti?
Povedlo se vam to nejak vyresit?
Diky Honza

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » úte 05. kvě 2020 9:51:10

Ahoj Honzo,
musíš mít v Account management povoleno obchodování s Leverage Product, jak to povolit je tady https://www.interactivebrokers.com/en/i ... quirements ..., je ale otázka, jestli ti to půjde, pokud nemáš nafundovaný real účet. Řešením by mohlo být vyzkoušet obchody v thinkorswim, tam jsou na paper účtu tyto obchody bez omezení...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

PetrX
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. říj 2019 12:04:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od PetrX » pát 19. čer 2020 9:58:47

Ahoj, měl bych dotaz k uzavírání opčních kombinací v TWS.
Existuje nějaký optimální postup jak uzavřít jedním LMT příkazem kombinaci složenou z více koupených a prodaných opcí, popřípadě ještě rozšířenou o nakoupené (prodané) akcie?
zatím to dělám pomocí označení jednotlivých nohou a příkazem "close as strategy". Bohužel jsem zjistil, že tohle má omezení ve stejném počtu uzavíraných nohou , čímž pádem nesymetrické pozice takto uzavírat nemůžu a už vůbec ne ty strategie, které obsahují i akcie. Nebo nevím aspoň jak.

Předem díky za radu
Petr

Uživatelský avatar
Reno
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30. zář 2019 16:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Reno » pát 19. čer 2020 11:32:34

Ahoj Petře,
zkusím popsat svůj způsob, který používám u složených opčních kombinací. Používám pro sledování celkové složené pozice + pro rychlý výstup najednou z celé pozice, pokud je zajímavý profit, anebo pokud vím, že následující den nebudu u PC, tak zadám limitní výstup celé pozici na zajímavém PT.
Většinou začínám v "Option Trader", kde si vybírám opce na vybranou akcii. Kliknu na "Strategy Builder". Pak si můžu klikáním přidat jakékoli opce, nebo i akcie - klik na "Add Stock". Celé je to na Obr.1 - v označeném rámečku si můžu upravit pozice Buy/Sell a počet opcí/akcií. Pokud mám hotovo, kliknu na "Add to Quote Panel".
Obr.2 - přidá se mi řádek v "Option Trader", kde vidím Ask/Bid celé pozice. Tento řádek si přetáhnu myší do jakéhokoli Watchlistu = vidět je na Obr.3.
Ve Watchlistu už s celým řádkem pracuji jako s obyčejnou akcií. Můžu koupit/prodat, nastavit Limit cenu, aj.

Snad jsem to popsal srozumitelně.
Pozice je smyšlená :).
01.png
01.png (135.88 KiB) Zobrazeno 6248 x
03.jpg
03.jpg (216.49 KiB) Zobrazeno 6248 x
04.jpg
04.jpg (143.32 KiB) Zobrazeno 6248 x

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Pavel » pát 19. čer 2020 11:57:23

Reno, můžeš tímto způsobem nějak ovlivnit bid/ask spread, pokud je vyšší než bys akceptoval? Napadá mě jenom typem příkazu např. Algo. Potom ale nemusí být plnění realizováno v krátkém čase.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů