TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
krejzic
Příspěvky: 34
Registrován: úte 08. říj 2019 15:22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od krejzic » čtv 08. črc 2021 15:33:02

Asi už jste to taky zjistili, tak alespoň pro ty, co mají jiného brokera - IB, počínaje červencem, ruší 10 usd poplatek za neaktivitu (Monthly Account Inactivity Fee).

"Effective July 1, 2021, you will no longer be charged USD 10 for not maintaining a minimum balance or transaction activity for account XXX. This change will be reflected in your August 2021 account statement."

Pro dost lidí to byl důvod, proč IB nevyužívat na dlouhodobé nepravidelné investice, což se tímto může změnit.

jirikv80
Příspěvky: 6
Registrován: sob 19. pro 2020 12:56:31
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od jirikv80 » stř 11. srp 2021 15:35:11

Ahoj,

zaznamenal jsem problém se směnou u IBCE z CZK na USD. Toto je info z podpory.
Zustatky v obou menach mam nyni kladne, jak CZK, tak USD (base currency mam CZK). Prijde mi dost neprakticke nemit moznost podat pokyn na koupi USD, pokud USD neni zrovna v zaporu na dorovnani dluhu. Ma nekdo podobny problem ci napad jak tuto novinku resit?

-----------------
In IB CE account. We will allow an FX transaction in the following circumstances:

• FX Conversion: Converting a positive currency balance to base.
• Debt Reduction: Reducing the net of negative currency balances.
• Debt Consolidation: Trading a negative currency balance from a non-base currency to base currency.

So system should allow you to place an order from non base currency balance to base currency balance but will reject the order when you do the opposite between positive currency balance. Also system will not allow you to convert from your base to non base currency. In simple terms any kind of creating a non base currency balance is not allowed only closing the non base to base currency is allowed.

Hence you can directly place an order on the non base currency balance instruments where system should automatically take care of conversion between currency balances.

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » pát 27. srp 2021 1:32:35

Ahoj, jak v TWS sledujete aktuální Greeks, například deltu u otevřených syntetických, nebo spreadových pozic? Mně se zobrazují u Collaru jen delty opcí a u spredů delty nohou, ale ne celková delta pozice. Jde to nějak nastavit? Např. obdobně jako u Tasty?
Přílohy
Tasty.png
Tasty.png (21.2 KiB) Zobrazeno 6090 x
ibkr-greeks.png
ibkr-greeks.png (18.61 KiB) Zobrazeno 6090 x
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » pát 27. srp 2021 1:38:16

Reno píše:
pát 19. čer 2020 11:32:34
Pokud mám hotovo, kliknu na "Add to Quote Panel"
Ahoj, je možné přidat již otevřené pozice do Quote panel?
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

milos
Příspěvky: 19
Registrován: ned 29. zář 2019 18:13:48
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od milos » pát 27. srp 2021 10:33:20

Satch píše:
pát 27. srp 2021 1:32:35
Ahoj, jak v TWS sledujete aktuální Greeks, například deltu u otevřených syntetických, nebo spreadových pozic? Mně se zobrazují u Collaru jen delty opcí a u spredů delty nohou, ale ne celková delta pozice. Jde to nějak nastavit? Např. obdobně jako u Tasty?
Ahoj,
kdyz si dam do zalozky watchlist collar, vidim deltu(nutno pridat v configuraci sloupcu) cele pozice i delty jednotlivych nohou.
Přílohy
delta_collar.png
delta_collar.png (24.4 KiB) Zobrazeno 6082 x

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » pát 27. srp 2021 19:38:29

Nevím jak přidat Collar do Watchlistu, ani jak vytvořit Sample contracts. Je to tím, že jsem nakupoval Long put, akcie a Short put postupně?
V Portfolio - Financial instrument je nabídka dělení pozic, ale Colar mi to nepozná. Samotný Call Bull Spread ano.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » ned 29. srp 2021 8:02:31

Ahoj,
vytvoříš si novou záložku

watch1.jpg
watch1.jpg (52.36 KiB) Zobrazeno 6042 x
V možnosti nastavení nové záložky ji pojmenuješ (2) a zvolíš "Watchlist" (3). Na nově vytvořené stránce si do řádků navolíš požadované kontrakty, které tvoří Collar (opce třeba přetažením z otevřeného okna OptionTrader.

watch3.jpg
watch3.jpg (36.58 KiB) Zobrazeno 6042 x

Pravým tlačítkem myši na stránce vyvoláš nabídku "Generic Combo"

watch2.jpg
watch2.jpg (51.42 KiB) Zobrazeno 6042 x

Otevře se okno pro zadání Collaru

watch5.jpg
watch5.jpg (52.3 KiB) Zobrazeno 6042 x

V tomto okně na záložce "Pair or Leg-by-leg" přetáhneš ze stránky do plochy tohoto okna všechny části Collar a potvrdíš OK. Tím se ti vytvoří požadovaná kombinace v samostatném řádku, která by měla sčítat Delta celé pozice.

watch6.jpg
watch6.jpg (47.04 KiB) Zobrazeno 6042 x

Výsledek je Delta s hodnotou 13 (100-60-27). Stejně tak můžeš využít RiskNavigator

RN1.jpg
RN1.jpg (101.34 KiB) Zobrazeno 6042 x
V nabídce What-If portfolio (1) si můžeš přidat kontrakty Collaru (2) a jejich množství ve sloupci Position a pak sledovat sloupec Delta (3), výsledek celkové Delta na úrovni 13 je stejný :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » ned 29. srp 2021 13:04:27

Super. Vyřešeno. Děkuji mockrát 8-)
Přílohy
ZNGA_delta.png
ZNGA_delta.png (13.35 KiB) Zobrazeno 6031 x
IBKR_d_t_v_g.png
IBKR_d_t_v_g.png (30.57 KiB) Zobrazeno 6031 x
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » sob 23. říj 2021 7:08:22

Sbohem Portfolio Buildere!!! V nově psaném článku, kterým chci otevřít nové tradingové téma, jsem hodlal využít velmi dobrou analytickou vychytávku TWS - Portfolio Builder. V této aplikaci bylo možné simulovat nejrůzněji strukturovaná akciová portfolia, vytvářet historické backtesty a volit tisíce různých parametrů k jejich úpravě. Podle zadaných kritérií bylo možné portfolia rebalancovat zpět do minulosti a také je přímo z tohoto nástroje obchodovat. Zdálo se mi neuvěřitelné, že takto propracovaný nástroj vůbec TWS obsahuje, práce s ním mohla demonstrovat mnoho nových přístupů, jak obchodovat s akciovými tituly.

PorfolioBiulder1.jpg
PorfolioBiulder1.jpg (159.54 KiB) Zobrazeno 5518 x

Byl jsem překvapen, když jsem v uplynulém týdnu v menu TWS položku Portfolio Builder nenašel. Dotazem na podporu, jak tuto závadu vyřešit, jsem obdržel následující vysvětlení.

PB.jpg
PB.jpg (76.81 KiB) Zobrazeno 5519 x

Pokud jste někdo tento nástroj používali, zbývá jednoduché - zapomenout... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » stř 12. led 2022 0:40:36

Ahoj, snažím se v Risk Navigatoru nastavit podle článku Delta Neutral 5 tlačítko Hedge, ale nemám tam zaškrtávací políčka. Je potřeba něco ještě někde nastavit?
Přílohy
Hedge column.png
Hedge column.png (132.29 KiB) Zobrazeno 4346 x
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host