TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » úte 15. pro 2020 9:05:22

Ahoj,
výpočet máš dobře, ceny Put opcí, které vygenerovaly Short Futures se do pořizovací ceny nijak nepromítají. Záleží, co to je za sloupec s plusovou hodnotou +102 USD, pokud futures nakoupíš nyní zpět za 3650 bodů, tak při pořizovací ceně 3690 bodů opravdu kasíruješ +200 USD/kontrakt...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Habi » úte 15. pro 2020 15:34:16

Ahoj Jirko,
Ďakujem za odpoveď. Dnes, keď som otvoril platformu, už bolo všetko OK.

Obrázek

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od kubik » pát 08. led 2021 10:03:03

Ahoj,

mam dost specificky dotaz k TWS potazmo IB.

Mam dva ucty, jeden cash - na nem dlouhodobe akciove pozice a pak margin, na kterem obchoduji. Uz mi to neprijde tak dobre reseni, takze chci prevest pozice z cash uctu na margin a cash ucet zavrit. Na webu IB lze jednoduse provest internal transfer. Zkusil jsem prevest jednu pozici.

Dam to do konretnich cisel
* 9xMMM jsem nakoupil na cash uctu za $170 za kus. Celkem jsem zplatil 9x170=$1530 ze sveho, protoze to bylo na cash uctu. Samozrejme zadny margin.
* prevedl jsem 9xMMM na margin ucet, market value je ted zhruba 32750Kc
* vidim u teto pozice pozadavek na margin - 5000Kc, ale pritom 100 % market value jsou moje investovane penize. Takze mam touto pozici blokovano zhruba 115 % prostredku?

Chapu to spravne nebo jsem si neceho nevsiml?

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Petr Eff. » pát 08. led 2021 11:09:59

převáděl jsem mezi účty tento týden hodně položek a až další dny se to na obou účtech vyrovnalo tak, aby to sedělo včetně marginu atd.

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od kubik » pát 08. led 2021 11:32:19

Dekuji, pockam tedy par dni.

PetrX
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. říj 2019 12:04:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od PetrX » pon 18. led 2021 17:59:45

Ahoj. Funguje Vám po novém roce simulační účet v TWS? Respektive otevření obchodu na komoditách?.
Na starém účtu to šlo bez problémů a poté, co jsem si musel vytvořit nový (staré přestali fungovat) mi teď platforma hlásí " commodity segment does not exist"
Commodities problem on paper account.PNG
Commodities problem on paper account.PNG (154.43 KiB) Zobrazeno 6768 x
. Což hlásí vždy v případě, že zadávám nákupní příkaz (LMT, MKT...) něco z komodit ES, YM, MES, ZC ...atp. Např. akcie ale koupím zcela normálně i data z trhu mám aktuální. Live účty mě taky jedou v pohodě.
Můžete to prosím někdo na simul.účtu zkusit? Jen nakoupit třeba kontrakt YM, jestli Vám to jde? Díky za zprávu.
Jejich podpora je taková nějaká ..... abych tak řekl slušně.... velmi rozvážná.
Díky.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » úte 19. led 2021 23:13:14

Ahoj,
mám to přesně tak, komoditní futures nejdou obchodovat ("commodity sector does not exist"), dejme tomu asi čas než v "Pešti zaberou"...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kajman103
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 18. bře 2021 13:08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od kajman103 » čtv 18. bře 2021 13:14:20

Ahoj,

můj první příspěvek, tedy na začátek mi dovolte říci že stránky dobretrejdy.com jsou opravdu jeden z nejlepších webů na českém internetu a tolik cenných informací na jednom místě těžko hledat , navíc v tak na informace skoupé oblasti jakou je ochodování, kde se za každé slovo platí :) takže děkuji.

Nyní praktický dotaz - účet u IB mám již delší dobu, platím si nějaké datové balíčky (Level 2 - CME a CBOT, obchodoval jsem primárně Futures).

Jaké datové balíčky potřebuji abych mohl obchodovat akcie a jejich opce prosím? jsem z té nabídky na IB trochu zmaten a nerad bych zbytečně aktivoval balíček který nepotřebuji.

Děkuji za rady a ještě jednou díky za tyto stránky a fórum.

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 18. bře 2021 17:22:38

pokud TWS píše u konkrétné akcie opozděná data, dá se kliknout tuším pravým a pak na "Launch" data či jak se to jmenuje - a tam to napíše, jaký balík je možno zakoupit

jen pro samotné obchodování akcií nebo futures není třeba mít data žádná, to není podmínkou - akorát by člověk klikal trochu naslepo :lol:

Uživatelský avatar
Reno
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30. zář 2019 16:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Reno » čtv 18. bře 2021 18:03:09

Ahoj,
obchoduju US akcie + opce a mám aktivované pouze tyto balíčky - viz. obr. Nic víc. Možná dokonce pro akcie nemusí být ani ten balíček za 10$. Třeba Ti to pomůže, anebo někdo upřesní. ;)

R.
Data.jpg
Data.jpg (86.68 KiB) Zobrazeno 6505 x

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti