TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od robo99 » pát 25. říj 2019 7:50:55

dobretrejdy píše:
pát 25. říj 2019 7:12:05
robo99 píše:
čtv 24. říj 2019 5:54:36
vypršala mi platnosť paper trading účtu v TWS a momentálne si neviem založiť nový takým spôsobom, že sa budem prihlasovať pod menom a heslom a s označením, že ide o paper trading. Momentálne keď sa nemýlim tak sa viem prihlásiť iba ako demo použitím mojej e-mailovej adresy. Robím niečo zlé alebo je to naozaj tak?
Ahoj,
tomu nerozumím, paper účet se dá zřídit jenom když máš nafundovaný klasický účet k obchodování a platnost (existence) tam není dána, tedy pokud máš pořád aktivní hlavní účet....:c)
Aha, tak ja potom neviem ako sa mi vtedy podarilo urobiť, ale normálne som mal meno a heslo, pri prihlásení som musel odkliknúť, že ide o paper trading účet a prihlásilo ma. No po čase mi to prestalo fungovať. Asi som niečo splietol ja.

krejzic
Příspěvky: 34
Registrován: úte 08. říj 2019 15:22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od krejzic » pát 25. říj 2019 8:21:14

Robo, nemáš na mysli Free Trial? Ten oni začali celkem nedávno (rozuměj někdy před 6 měsíci až 6 roky) nabízet, očividně to funguje i bez založení hlavního účtu. Nejedná se tak o paper account, ale čistě o demo, které se pak dá na účet konvertovat. Ať tak či tak, odpověď na tvoji otázku neznám ;)

Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od robo99 » pát 25. říj 2019 8:38:57

krejzic píše:
pát 25. říj 2019 8:21:14
Robo, nemáš na mysli Free Trial? Ten oni začali celkem nedávno (rozuměj někdy před 6 měsíci až 6 roky) nabízet, očividně to funguje i bez založení hlavního účtu. Nejedná se tak o paper account, ale čistě o demo, které se pak dá na účet konvertovat. Ať tak či tak, odpověď na tvoji otázku neznám ;)
Free trial mi normálne funguje to áno. Predtým som sa prihlasoval normálne cez meno a heslo do účtu, aj keď normálny live účet som nemal. Asi sa mi to podarilo založiť nejakým nedopatrením :) Ako nie je to pre mňa nejak životne dôležité, keďže free trial mi funguje, len ma to zujímalo.

Johny
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. zář 2019 14:14:12
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Johny » pát 25. říj 2019 14:05:48

Oni to asi ruší, když tam delší dobu není aktivita:
Dear Client, IBKR periodically closes simulated, or paper trading, accounts which have remained in a dormant state for an extended period of time. Closing a simulated account has no impact on your live account.

fundibularius
Příspěvky: 50
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od fundibularius » pát 25. říj 2019 20:28:22

Ted jsem zkousel svuj paper ucet a funguje mi. A to ho vubec nepouzivam.

jiran07
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. pro 2019 21:03:30
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od jiran07 » čtv 26. pro 2019 21:45:18

Zdravím, mohl by mi někdo vysvětlit, co si představit pod pojmy Interest Accrued a Accrul Reversal v platformě TWS, jak to funguje? děkuji j.

krejzic
Příspěvky: 34
Registrován: úte 08. říj 2019 15:22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od krejzic » sob 28. pro 2019 9:30:42

jiran07 píše:
čtv 26. pro 2019 21:45:18
Zdravím, mohl by mi někdo vysvětlit, co si představit pod pojmy Interest Accrued a Accrul Reversal v platformě TWS, jak to funguje? děkuji j.
Jirane, accrued interest je úrok, který se ti připsal na účet, může se jednat například o úrok z volné USD hotovosti, kterou máš na účtu. Možná i úrok za propůjčení tvojí long akcie k shortování nebo výnos z dluhopisu, tam ale nemám zkušenost a možná to IB započítává jinam. Obecně by to měl být jakýkoli výnos z kapitálového majetku, čili ne výsledek konkrétního investice / tradingu.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » sob 28. pro 2019 10:50:24

Ahoj,
tak jak píše krejzic, je to suma přijatého úroku z finančních prostředků nebo dluhopisů, které máš na svém účtu. Níže je obrázek z mého účtu v období, kdy jsem měl nakoupeny T-bonds (US dluhopisy),

bonds.jpg
bonds.jpg (19.82 KiB) Zobrazeno 8041 x

v rámečku je vyznačen přijatý úrok z jejich držení. Já si ale myslím, že jsi měl asi dotaz k Activity Statement (dennímu přehledu účtu), kde je sekce Interest Accruals

IA.jpg
IA.jpg (27.32 KiB) Zobrazeno 8041 x

a kde se objevuje termín Interest Accrual Reversal. Jedná se o úroky z držení každé měny na tvém účtu nebo měny konvertované do Base Currency, broker tuto část denního přehledu na účtu pak vysvětluje takto:

IA2.jpg
IA2.jpg (178.21 KiB) Zobrazeno 8041 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

jiran07
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. pro 2019 21:03:30
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od jiran07 » ned 29. pro 2019 13:38:15

děkuji oběma za vysvětlení, bohužel v tom nemám pořád jasno. V mém ročním výpisu v activity statement mám v položce interest accruals uvedeno interest accrued -518 a accrual reversal +508. v Cash reportu pak vidím v Broker Interest paid a received jen částku mínus 508. Myslel jsem , že se někde objeví i částka 518 nebo někde najdu rozdíl 518 a 508. Znamená to, že jsem zaplatil 508USD za půjčení dolarů? Peníze na účtu mám v Kč, base měnu USD. Jak to máte nastavené u vás? Jak se hedgujete proti pohybu USD/Kč? Jak to udělat nejlépe ?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 02. led 2020 9:38:44

Ahoj,
díval jsem se nyní rychle do posledního měsíčního statement a já mám v Cash Report v položce Broker Interest Paid and Received v sekci Base Currency stejnou částku, jako v sekci Mark-to-Market Performance Summary na stejném řádku Broker Interest Paid and Received, obě tyto stejné položky pak odpovídají sumarizaci v rozbalovací sekci "Interest".

Pokud máš nějakou pochybnost o správnosti některého z údajů, napiš na podporu, dostaneš odpověď přesněji pro tvůj problém. Je to je těžké takto vyhodnotit, mohl jsi opravdu nějak značně používat peníze půjčené brokerem, za které si účtuje úrok, v souhrnu za rok to může být i větší částka. Zkus si to porovnat s měsíčními výpisy, jak ti to "nabíhá" a co jsi v těch měsících obchodoval a jestli to bylo i s penězi od brokera :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů