Interactive Brokers - Brexit planning

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 21. led 2021 16:42:20

Ahoj,
po migraci se mi "svévolně" ruší a ztrácí algoritmické příkazy, přestože jsou GTC, přestanou fungovat nebo zmizí. Pokud je používáte, máte s tím někdo podobný problém? Díky, Jirka :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Habi » pát 22. led 2021 17:09:59

Ahoj,
aj ja som mal ten problém, že sa mi strácali GTC príkazy po migrácii. Včera zadaný GTC príkaz som už dnes v platforme mal. Tak dúfam, že to už bude ok.

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Roman » úte 26. led 2021 8:56:25

Ahoj,

jěště tady přidávám doplnění k ochraně účtu do limitované výše.
Ochrana účtu

A) Vypadá to, že všechny eu subjekty by mohli mít stejnou výši, pokud dodržují stejnou regulaci v rámci EU.
B) Aktiva klientů jsou odděleny od aktiv brokra.

Roman

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Petr Eff. » pát 05. úno 2021 17:36:08

dnes jsem se probojoval k informaci, že přestože lze normálně vytvořit interní příkaz k převodu peněz z jednoho účtu na druhý, neprojde to v případě, že jeden účet je v HU a druhý v IE
ten převod zamítnou a napíšou "kontaktujte podporu"
a po dlouhém snažení se to člověk teprve tam dozví

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 11. úno 2021 22:00:21

... takže jediná rozumná možnost i poplatkově (ovšem ne co se týká rychlosti jako dřív) je
- převést peníze na EUR (50,-)
- vybrat na EUR účet ve FIO (zdarma)
- poslat do IB na druhý účet EUR (zdarma)
- převést zpět na požadovanou měnu (50,-)

tohle celé 3-4 dny

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Roman » úte 23. úno 2021 15:28:54

Ahoj,
pokud by jste potřebovali "nafundovat" CZK do IB po brexitu, teda bez možnosti CZK účtu a chtěli dosáhnout lepšího kurzu, tak by možná stálo zato využít online směnárny jako například Akcenta nebo EasyExchange. Spready jsou u nich minimální.
Jak bych nato šel?
1. Pošlu do směnárny CZK
2. V směnárně zaměním CZK na EURa (skoro za mid)
3. Pošlu EURa na EUR účet vedený v rámci ČR (třeba Fio by měl mít nízské poplatky)
4. Pošlu na EUR účet IB (standardní SEPA platba => za převod bych neměl platit nic nebo minimum)
5. V IB zaměním na cílovou měnu USD nebo CZK zase za mid

Pokud by si to někdo chtěl ještě zkomplikovat s hedgingem, tak v okmažiku převodu CZK na ERU (bod 2) můžu otevřít v IB protipozici EUR/cílová_měna, kterou uzavřu po nafundování měny. Teda rovnou EURa nakoupené ve směnárně prodat v IB. ..na rychlé převody a malé částky je to jako jít s kanonem na vrabce, ale dovedu si představit, že při určítých čátkách a časových prodlevách v převodech může pro někoho přinést klid na duši.

Roman

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od sarej » úte 23. úno 2021 15:35:49

Ahoj,

Trosku mi unika pointa, proc to delat tak slozite?
Stara metoda preposlani CZK k Interactive Brokers a premena CZK na USD primo v platforme TWS uz nefunguje?

Diky

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Roman » pát 26. úno 2021 9:35:17

Ahoj,

u Lynx neboli IBIE (Ireland) již nelze použít CZK účet platný pro IBUK, protože je to jiná "právnická osoba". Není do budoucna jisté jestli vůbec CZK účet bude existovat pro IBIE. Nevím jak přesně je natom IBCE (Hungary), ale předpokládám, že stejně.

Roman

krejzic
Příspěvky: 34
Registrován: úte 08. říj 2019 15:22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od krejzic » sob 27. úno 2021 17:15:58

IBCE podporuje korunový účet a je možno fundovat i vybírat v korunách, nicméně pouze jako zahraniční převod a s ním spojenými bankovními poplatky.

jirikv80
Příspěvky: 6
Registrován: sob 19. pro 2020 12:56:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od jirikv80 » čtv 04. bře 2021 18:17:48

Po transferu do IBCE jsem ztratil možnost jít do záporu na korunovém účtu. Typicky jsem to využíval způsobem, měl jsem atraktivní příkaz na nákup USD za CZK a když došlo k realizaci měl jsem CZK v záporu do doby než přišla korunová platba přes HSBC.
Nyní dostávám hlášku při zadání pokynu: FX trade would expose account to currency leverage. Má někdo podobný problém? Account je typu Margin. Umíte to vyřešit? Support mi neodpověděl.
V této souvislosti mě straší, zda budu moci jít do záporu v USD při realizaci např. put opce což dříve v IBUK bez problému šlo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti