Interactive Brokers - Brexit planning

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Daniel
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. pro 2019 15:10:07
Kontaktovat uživatele:

Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Daniel » čtv 12. lis 2020 18:12:20

Ahoj,
pokud máte účet u IB, pravděpodobně jste také obdrželi email s názvem "Brexit planning" nebo "Brexit planning - update"
Poctivě to čtu, ale nejsem si jist, zda jsem zcela pobral dopady plánovaných a prováděných kroků ze strany IB. Zatím žiji v přesvědčení, že je to, z mého pohledu klienta, v podstatě formální záležitost. Ale je tomu tak opravdu?

Na konci každého emailu je ujištění, že nemusím teď nic dělat. Cituji:
... you do not need to take any action now. We will provide additional information as we learn more. We will also soon be sending a communication asking you to consent to the transfer of your account to one of IBKR’s licensed European brokerage entities, as applicable.
  • Jak tuto komunikaci IB a plánovamé kroky chápete popř. co si o tom myslíte?
  • Budeme muset podniknout nějaké kroky pro přechod do nové pobočky IB v EU nebo to zařídí IB "automaticky"?
  • Změní se nabídka instrumentů, které budeme moci jako klienti nové pobočky obchodovat?
  • Změní se poplatky nebo jejich struktura?
Díky za vaše názory.

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 12. lis 2020 19:07:50

Něco je k počtení zde
https://www.lynxbroker.cz/brexit/


kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od kubik » pon 14. pro 2020 12:44:06

Asi nejzasadnejsi problem je v tom, ze nase ucty prijdou o americkou SIPC ochranu, ktera je az do vyse $500,000 ($250,000 z toho cash). Toto se nyni zmensi na pouhych 20,000 EUR. Takze pokud mate na obchodnim uctu dve mega cash a broker zkracuje, jistych budete mit pouze neco pres pul mega.

Nejsem si ale uplne jist, jestli chapu jak je to s akciovymi pozicemi. Broker by je mel drzet na uctu oddelenem od jeho majetku, takze v pripade jeho krachu by je to nemelo ovlivnit. ALE muze se stat, ze IB nekde neco falsuje a ucty oddelene nema a v tom pripade by se pak vsechny moje akcii take pocitaly to celkoveho limitu 20,000EUR. Nemuzu ted najit jmeno, ale toto se pry stalo u nejakeho velkeho brokera nekdy kolem roku 2012.
MAte na to nekdo nazor? Chapu to spravne

http://skejwin.cz/interactive-brokers-z ... 5QfadN532k

http://skejwin.cz/zajisteni-investicnic ... ABbrmmQiSw

Daniel
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. pro 2019 15:10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od Daniel » pon 14. pro 2020 17:33:53

V souvislosti s převodem vítám konec platnosti pravidla PDT (Pattern Day Trading). Pro delta neutral obchody bude možné využívat algo "Scale trader"

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od kubik » čtv 17. pro 2020 12:13:29

Tak tady vyslo FAQ od Interactive Brokers k presunu do Madarska
https://ibkr.info/node/3587

Uz na me vybehla hlaska, at potvrdim presun uctu.

V tom FAQ se mimo jine presne pise, ze uz nebude fungovat SIPC ale Hundarian Investment Protection Fund. Neni tam sice limit pouze 20,000EUR, jak bylo avizovano ale 100,000EUR kryti. Nutno ale rict, ze 100 % je kryta pouze castka asi 2,700EUR a cokoli nad to az do tech 100,000 je kryte pouze 90 %. https://bva.hu/en/compensation/the-amou ... pensation/
Take nemam uplne duveru v to, ze je to madarska instituce. Vsichni jiste vite, jakym smerem se tam posledni dobou ubira demokracie a vymahatelnost prava.

Ja zatim prevod potvrzovat nebudu a uvidim co se stane. Take mi neni jasne, jestli ten prevod je nutny, i kdyz nenastane tvrdy brexit.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od dobretrejdy » pát 18. pro 2020 11:15:22

Odpověď z odkazu z kubikova příspěvku na to, co se stane, pokud nebudeš chtít migrovat z Londýna do Budapešti...:c)

IBUK.jpg
IBUK.jpg (58.32 KiB) Zobrazeno 6567 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

jirikv80
Příspěvky: 6
Registrován: sob 19. pro 2020 12:56:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od jirikv80 » sob 19. pro 2020 13:04:56

IB mi již nedovoluje přihlásit do webového rozhraní k administraci účtu aniž bych se vyjádřil zda chci účet migrovat nebo odmítnout. Volbu ponechat rozhodnutí na později již nemám dostupnou.

Máte někdo informace o reálných omezeních s dopadem na klienta od 1.1.2021?
Pokud nyní nejsou, v jakém časovém horizontu by případná omezení mohla vzniknout? Předpokládám, že pak by bylo prostor opět požadavek na migraci účtu vyvolat.

Jak jste to vyhodnotili? Je nějaký zřejmý důvod k migraci nyní? Mně z toho vychází nyní migraci odmítnout.

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od kubik » ned 20. pro 2020 9:08:39

Ahoj,
ja osobne jeste pockam. Kdyby se podarilo Britanii s EU dohodnout pravidla pro Brexit a nedoslo tak k tvrdemu odchodu, nemusel by se podle me presun vubec resit.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Brexit planning

Příspěvek od dobretrejdy » ned 20. pro 2020 17:03:43

Ahoj,
tak já jsem nyní provedl převod do Maďarska. Myslím, že podle adresy mého sídla není možné vybírat, abych byl třeba klientem v Irsku nebo Lucembursku, protože takovou možnost mi to nenabídlo. Osobně to budu monitorovat, jaké budou změny, počítám ale, že nic závratného se nestane, pokud tedy pomnu tu výši garance při problémech brokera. Předpokládám, že zakladatel IB, který je původem z Maďarska (než emigroval do USA), nebude chtít udělat ve své bývalé domovině ostudu, takže všechno poběží OK. Dobrá zpráva pro menší účty je, že padne restrikce PDT, tedy bude možné dělat intradenní obchody s akciemi a opcemi na účtech menších než 25000 USD. Mám navíc obavu, že i když Brexit skončí nějakou dohodou, tak hlavním problémem zůstane, že IBUK (kde mám nyní účet) stále nebude součástí EU, úplně detaily dohody nesleduji, ale myslím, že dohoda/nedohoda, efekt by asi byl stejný....tolik za mě :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host