TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » stř 12. led 2022 11:24:26

Ahoj,

já to tam mám plně funkční. Zkus sloupec "Hedge" odebrat kliknutím na sloupec a volbou "Delete Hedge Column" jej odebrat

Hedge.jpg
Hedge.jpg (36.19 KiB) Zobrazeno 3855 x
Potom jej tam zkus znovu nahodit zpět kliknutím na nějaký sloupec a výběrem "Insert Column before..."/"Hedge Column"

Hedge2.jpg
Hedge2.jpg (61.91 KiB) Zobrazeno 3855 x
....mě to tam naskočí zpět bez problémů...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » stř 12. led 2022 13:52:05

No, pořád mi ještě nefunguje ani stahování historických dat do Excelu. viewtopic.php?f=12&t=127
Tak, jestli to všechno není tím, že si
u IBKR neplatím žádná data :oops:
Ceny při obchodování lovím podle Tastyworks. Docela to funguje, ale jestli je to tím, tak si aktivuju co je potřeba. Když tu máme takové pěkné návody, tak ať můžu na všem pracovat.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 13. led 2022 6:56:10

Tak to bude asi tím, živá data například lze načítat online pouze ta, na která máš subscription, takže pokud nemáš třeba zaplacené futures, excel ti nic z futures načítat nebude...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » pon 27. čer 2022 22:16:39

Ahoj, asi hloupý dotaz. Dnes jsem vytvořil Delta Neutral pozici. Long akcie + Long Put. Neuvědomil jsem si, že 3 tyto akcie mám jako investici a nechci je prodat. Zřejmě nemohu z Risk Navigatoru odebrat tyto 3 akcie, aby mi ukazoval správně deltu DN pozice. Musím vše přepočítávat. Nejsem ještě tak zdatný v Excelu, abych tam nastavil automatický odpočet. Pro jistotu jsem se zeptal. Díky.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » úte 28. čer 2022 6:04:41

Ahoj,

Risk Navigator ti načte tvé kompletní portfolio. Ty ale můžeš vytvořit další portfolia na základě tvého aktuálního z jinak definovanými pozicemi podle obrázku níže, které si uložíš a může s nimi dále pracovat.

DN.jpg
DN.jpg (51.38 KiB) Zobrazeno 3045 x

Otevřeš "New WhatIf (RN)" (1) a v novém okně se ti otevře Risk Navigator s aktuálními pozicemi. V jednotlivých řádcích můžeš odebírat celé pozice odebráním zaškrtnutí (2) nebo úpravou počtu pozic (3) přepsáním hodnoty a potvrzením Enter, toto můžeš dělat u počtu pozic ale také můžeš stejným způsobem upravit pořizovací cenu atd...Toto upravené portfolio můžeš uložit do PC z menu Portfolio/"Save As..." (4) a kdykoli jej otevřít příkazem "Open..." (5) a pracovat s ním...c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Satch » úte 28. čer 2022 7:23:14

Moc děkuji. S tím What If mívám někdy problémy, tak to procvičím.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

PJiran
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. srp 2022 16:42:35
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od PJiran » čtv 25. srp 2022 16:46:14

Ahoj,
můžete mi prosím poradit ohledně poplatků na IB. Jsem nováček.
Mám nastavený tiered pricing plan. Koupil jsem své první ETF (VUSA) za 500 eur a poplatky činily 3 eura.
Je to hodně/málo a doporučili byste případně jiný pricing plan, (mám to na 2 nákupy ETF měsíčně).
Díky moc

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Pavel » pon 21. lis 2022 14:27:25

Dobrý den všem, rád bych se něco zeptal k ovládání TWS. Umíte někdo zadat příkaz „Trail“, který se ovšem aktivuje až při nějaké konkrétní ceně nakupované opce nebo opční kombinace? Jirka někde ukazoval příkaz „Conditional“. To je dobrá věc, kterou používám, neumí však aktivovat „Trail“.
Jednoduchý příklad: při ceně opce 70$ nějakého podkladu, chci spustit příkaz k nákupu této opce s cenou „Trail“ (s hodnotou „sledování“ např. 10$).
Používáte to někdo?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » úte 22. lis 2022 13:51:21

Ahoj,
podle mě to půjde třeba přes nastavení Alertu, kdy spuštění alertu aktivuje příkaz, který potřebuješ, viz obrázek níže

Trail.jpg
Trail.jpg (202.02 KiB) Zobrazeno 2263 x

Zadáš alert (1) tlačítkem Add, vyrobíš si příkaz na záložce Orders (2), vybereš jaký typ Trail příkazu potřebuješ (3). V popisu požadované akce (4) vidíš, co se stane při apuštění alertu :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Pavel » úte 22. lis 2022 21:14:17

Moc díky. Pomohlo. Vyzkoušel jsem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti